Ankara Kalkınma Ajansı 2015 Yılı E-ticaret Eğitimleri Başlıyor

Ankara Kalkınma Ajansı, Ankara Bölge Planı öncelikleri doğrultusunda Ankara’nın ticaret hacminin artırılması ve Ankara’daki kurum ve kuruluşların e-ticaret kapasitelerinin geliştirilmesi ve uluslararası rekabet koşullarına ulaştırılması...

Ankara Kalkınma Ajansı 2015 Yılı E-ticaret Eğitimleri Başlıyor
Ankara Kalkınma Ajansı, Ankara Bölge Planı öncelikleri doğrultusunda Ankara’nın ticaret hacminin artırılması ve Ankara’daki kurum ve kuruluşların e-ticaret kapasitelerinin geliştirilmesi ve uluslararası rekabet koşullarına ulaştırılması hedefi ile “E-Ticaret Eğitimleri” düzenliyor.
Ankara Kalkınma Ajansı tarafından 2015 döneminde verilmesi planlanan E-Ticaret eğitimlerinin hedefi, Ankara iş dünyasında ‘’E- Ticaret ve E-İhracat Farkındalığı’’ oluşturmak ve ilin hem yerli ticaret hem de ihracat potansiyelini harekete geçirmektir. Ayrıca; Ajansın temel görevleri arasında bulunan bölgenin rekabet gücünün artırılması ile bölgenin kurum ve kuruluşlarının kapasitelerinin geliştirmesi ve bu kurumlar arasında kalkınmaya yönelik işbirlikleri geliştirilmesinin sağlanmasıdır.
Bu amaç doğrultusunda; Ankara Kalkınma Ajansı eğitimi alacaklara, yeniçağın yeni alışveriş yöntemi olan E-ticaret ile ilgili tüm bilgileri aktarmak, E-ticaret hakkındaki süreçleri ve uygulamaları ayrıntılı bir şekilde öğreterek, hayata geçirmeye ve etkin bir şekilde kullanmaya yardımcı olmayı amaçlamaktadır.
Dört ayrı grup halinde düzenlenecek ve konunun uzmanlarınca verilecek eğitim seminerleri çerçevesinde; Birinci Grup: E- Ticaret Vizyonu (1 hafta), ikinci grup: E- Ticarete Geçiş (3 hafta), üçüncü grup E- Ticarete Giriş (3 hafta),dördüncü grup: E- İhracata Geçiş (3 hafta) konuları ele alınacaktır.
Seminerlere ilişkin detaylara Ankara Kalkınma Ajansı web sayfasından ( www.ankaraka.org.tr) ulaşılabilmekte. Başvurular 13 Temmuz 2015 tarihinden itibaren yapılabilecektir.
Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenecek seminerlerle ilgili görüşlerini bildiren Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık: ‘’İnternetin gelişimiyle pazar küreselleşti, Ankara’daki dükkanın rakibi Ankara’da değil, Çin’deki, Avrupa’daki, Amerika’daki bir firmadır. 2020 yılında ticaretin %70’den fazlasının internete taşınacağı, internet abone sayısının 50 milyara (42 milyar makine, 8 milyar insan) ulaşacağı söyleniyor. Diğer bir deyişle işinizi ya internet ile ilerleteceksiniz ya da işi bırakacaksınız. Firmalarımızın küresel ölçekte rekabet edebilmeleri için e-ticaret kavramını ve e-ticaretin usul ve yöntemini en iyi şekilde bilmeleri ve uygulamaları gerekmektedir’’ dedi.
Ayrıca Şayık: ‘’Düzenlenecek seminerlerimizde ticaretin şeklinin nasıl değiştiği, ticaretin e-ticarete nasıl taşındığı, e-ticarete taşınmasını yol haritası ve e-ticarette başarılı olmanın yöntemleri konusu üzerinde durulacaktır’’ İfadelerini kullandı.
Seminerlere katılım sağlayanlara program sonunda katılım belgesi-sertifikası Ajans tarafından verilecektir.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.