Bor’da Başarılı Öğretmenlere Ödül Verildi

Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Başarıda Olumlu Rekabet (Bor) Projesinde başarılı olan 29 öğretmen ve idareci, Bor Kaymakamlığı Toplantı Salonunda yapılan törenle ödüllerini aldı.Törene Bor İlçe Kaymakamı Abdullah Küçük’ ün ev...

Bor’da Başarılı Öğretmenlere Ödül Verildi
Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Başarıda Olumlu Rekabet (Bor) Projesinde başarılı olan 29 öğretmen ve idareci, Bor Kaymakamlığı Toplantı Salonunda yapılan törenle ödüllerini aldı.
Törene Bor İlçe Kaymakamı Abdullah Küçük’ ün ev sahipliğinde, Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat ile Bor Projesi Danışma Kurulunda görev alan öğretim üyeleri Doç. Dr. Kamil İşeri, Doç. Dr. Emre Ünal, Doç. Dr. Seher Mandacı Şahin ve Öğr. Gör. Kemal Mert ile sendika temsilcileri, öğretmen ve idareciler katıldı.
Törende bir konuşma yapan Bor Kaymakamı Abdullah Küçük Projeye katılan ve emek veren herkese teşekkür ettikten sonra "Bor Projesi bilimsel temelleri olan, Niğde Üniversitesi Eğitim Fakültesi işbirliği ile hazırlanmış bir projedir. Bu proje eğitimcilerimizden çalışana hakkını teslim eden, adaleti sağlamayı ilke edinmiş bir projedir. Eğitimde dönüşümün önce öğretmenlerden başlaması gerektiğini savunan Bor Projesinin yürütülmesi ve değerlendirilmesi sürecine İlçemizdeki eğitim sendika temsilcilerinin de katılmış olması, Projenin demokratik ve şeffaf bir yönetim anlayışının ürünü olduğunu göstermiştir. Bor Projesinin en önemli sonucu, eğitim camiasında özellikle öğretmenlerin kendilerini geliştirmesine, dönüştürmesine imkan veren başarıya odaklı rekabet ortamının sağlanmasıdır" dedi.
İlki 2013-2014 eğitim-öğretim yılında Bor Kaymakamlığı tarafından geliştirilen Başarıda Olumlu Rekabet (Bor) Projesi ile eğitim çalışanlarına Başarı Belgesi verilmesi objektif kriterlere bağlandı.
Projenin Danışma Kurulunda Niğde Üniversitesi Eğitim Fakültesinde görevli 4 akademisyen, proje yönetim kurulunda ise Bor İlçesinde üyeleri bulunan 4 farklı sendika temsilcisi görev yaptı.
Bor Projesi kapsamında mesleki ve diğer alanlarda kitap okuma, seminerlere katılma, kitap okumaya teşfik etme, öğrencileri evlerinde ziyaret etme, sosyal - kültürel ve sportif yarışmalara öğrenci hazırlama, projelere aktif katılma, sigaradan uzak durma, hakemli ve bilimsel dergilerde makale yazma gibi kriterler belirlenerek eğitimcilerin bu hedeflere ulaşması istendi.
Bu yıl ikincisi düzenlenen Bor Projesi için, İdareci, Anasınıfı Öğretmenleri, Ortaokul Öğretmenleri ve Lise Öğretmenleri olmak üzere 4 kategoride değerlendirme yapıldı. Bor’daki eğitim kurumlarında görev yapan 921 öğretmen ve eğitim yönetici içinden 212 kişi sözleşme imzalayarak projeye katıldı.
Yapılan değerlendirme sonucunda bunlardan 29 kişi başarı belgesi ile, 12 kişi altın ile ödüllendirildi.
Ayrıca çekilen kura neticesinde Bahçeli Gazi Ortaokulunda Müdür olarak görev yapan Eser Kahraman 2000 TL değerinde tatil ödülü kazandı.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.