Hayal Edin, Robox Gerçekleştirsin

Son dönemde pek çok ülkede olduğu gibi Türkiye’de de ders olarak okutulmaya başlanan 3 boyutlu yazıcılarla hayaller gerçeğe dönüşüyor. Amerika ve Avrupa’da yaygın biçimde kullanılan 3 Boyutlu yazıcılara artık ulaşılabilir maliyetle...

Hayal Edin, Robox Gerçekleştirsin
Son dönemde pek çok ülkede olduğu gibi Türkiye’de de ders olarak okutulmaya başlanan 3 boyutlu yazıcılarla hayaller gerçeğe dönüşüyor. Amerika ve Avrupa’da yaygın biçimde kullanılan 3 Boyutlu yazıcılara artık ulaşılabilir maliyetle Türkiye’de de sahip olma imkanı bulunuyor.
Robox 3 Boyutlu Yazıcı, küçük sanayici, modelist, tasarımcı ve yatırımcılar için, ürünün yatırım ve geliştirme maliyetlerini düşürürken, düşünceleri hızlı bir şekilde ürüne, hayalleri gerçeğe dönüştürme fırsatı sağlıyor.
Mobit Bilişim A.Ş. Robox Türkiye Ürün Yöneticisi Erol Buran, “Bilgisayar destekli tasarım programlarıyla çizilmiş dijital veriyi herhangi bir kalıp veya modele ihtiyaç duymadan, malzemenin katman katman eklemlenmesiyle fiziksel ürüne dönüştüren 3 boyutlu yazıcılarla, yüz yıllarca geçmişi olan üretim metodlarına yeni bir alternatif geliyor. 3 Boyutlu yazıcılar, hemen hemen her şeyi üretme tekniğinde devrim yapabilecek bir potansiyele sahip. Hayal ettiğiniz, 3 boyutlu çizimini yaptığınız her şeyi elinizde ürün olarak görebilirsiniz. 3 boyutlu yazıcılar günlük hayatımızda ve üretim sektöründe giderek yaygınlaşıyor. Plastik malzeme ile katmanlar halinde baskı yapan 3D yazıcılar genellikle PLA veya ABS diye adlandırılan hammaddeleri kullanıyor. PLA çevre dostu bir materyal. Bu özellikle çevre konusunda hassas yaklaşan markaların yeni modeller üretmesi için de fırsatlar oluşturuyor. 3D yazıcıların kullanım alanı çok geniş. Mesela, bir mühendisin evindeki bulaşık makinesi bozuluyor. İçerisinde değişmesi gereken parçayı birebir modelleyip Robox 3 boyutlu yazıcıdan baskısını alıyor. Çok az maliyetle sorununu hallediyor. Bir oyuncak ya da aksesuar hayal ediyorsunuz, çizimini yapıp 3 boyutlu yazıcıdan alabilirsiniz. Çocuğunuz için tasarladığınız bir oyuncağı onun eline vermek çok kolay” dedi.
OKULLARDA DERS OLARAK OKUTULUYOR
2010 yılından beri Hollanda’da 3 boyutlu modelleme ve 3 boyutlu baskı konusu ders olarak anlatılırken, Türkiye’de de bazı okullarda 3 boyutlu yazıcı eğitimi hafta sonu seçmeli dersler arasında yer alıyor. Bazı üniversitelerimizde 3 boyutlu yazıcı ile çalışmalar yapmaya başladı.
HAYAL ETTİĞİNİZ ÜRÜN KISA BİR SÜRE İÇİNDE ELİNİZDE
Mobit Bilişim A.Ş. Robox Türkiye Ürün Yöneticisi Erol Buran, “Türkiye’de tasarımcı ve yatırımcıların karşılaştıkları en büyük zorluklardan birisi de akıllarına gelen enteresan fikirleri prototipleştirememeleridir. Hayal edilen ürünün veya tasarımın insanlar tarafından beğenilip beğenilmeyeceği, nasıl tepkiler alacağı anlaşılmadan seri üretime geçmek mümkün değildir. Ürünün hayal edildiği gibi olup olmayacağı ise, elle tutulup gözle görülmeden anlaşılamaz... 3 Boyutlu yazıcılar bu soruna son veriyor. Artık hayal edip yaptığınız modellemelerin 3 Boyutlu yazıcılar sayesinde çok daha az maliyetle ve kısa sürede elde etmeniz mümkün. Yatırım planlarken bu üretimleri prototip olarak kullanan yatırımcılar, maliyetlerini daha kolay şekillendirebilmektedir” şeklinde konuştu.
MOBİT BİLİŞİM A.Ş.
1998 yılında kurulan Mobit Bilişim A.Ş, başta mobil sistemler olmak üzere; sunum sistemleri, tablet PC çözümleri, enerji depolama sistemleri ve kurumsal yazılım & iş çözümleri alanlarında faaliyet göstermektedir. 16 yıllık OT/VT , 8 Yıl Enerji ve Sunum Sistemleri alanında tecrübeye sahiptir. Bünyesinde Yazılım, Ar-Ge ve Üretim departmanları faaliyet göstermektedir. Sunduğu donanım ve yazılım çözümleri Mısır, Tunus, Fas gibi ülkelerde kullanılmaktadır. Azerbaycan ve Gürcistan’a ihracat yapılmaktadır.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.