TÜM ANADOLU'NUN EN BÜYÜK YAPI FUARI KAPILARINI AÇIYOR

YAPEX Yapı ve Restorasyon Fuarı, 18-21 Kasım 2015 (Çarşamba-Cumartesi) tarihlerinde Antalya Expo Center'da..

TÜM ANADOLU'NUN EN BÜYÜK YAPI FUARI KAPILARINI AÇIYOR

Bu yıl 18-21 Kasım 2015 tarihlerinde Antalya Expo Center'da 23.ncü kez kapılarını açmaya hazırlanan Yapex Yapı ve Restorasyon Fuarı, hazırlıklarını tamamladı. Binlerce yeni ürün, malzeme ve teknolojik uygulamalarla dolu fuarda ayrıca birbirinden zengin profesyonel ticaret etkinlikleri ve mesleki eğitim programları da bulunuyor.  300 ün üzerinde yerli ve yabancı firmanın yer aldığı fuarı bu yıl 40 değişik ilden gelecek olan ziyaretçi gruplarının izlemesi bekleniyor. Ticaret ve Sanayi Odaları, Mimar ve Mühendis Odaları ve çeşitli mesleki kuruluşlar ile eşgüdümlü yapılan çalışmalarla Antalya'ya otobüslerle toplu olarak ulaşacak olan profesyonel ziyaretçiler Antalya'ya büyük bir canlılık ve heyecan katıyor.


Yeşil Oteller için Ekolojik Malzemeler Antalya'da görücüye çıkıyor..


Antalya merkez olmak üzere Alanya'dan İzmir'e kadar uzanan sahil bandındaki turizm tesislerinde her yıl sezon bitiminde yoğun bir yenileme süreci yaşanıyor. Dünya Turizminin değişen alışkanlık ve beklentilerine  ve değişen standartlara paralel olarak otellerde ekolojik ürün ve malzeme kullanımı da önem arzediyor. YAPEX Yapı ve Restorasyon Fuarı'nda bu yıl ekolojik ürünler oldukça ön plana çıkıyor. Turizm tesislerinin teknik yönetici ve yatırımcıları çok özel ürün ve malzemelerle, 18-21 Kasım 2015 tarihlerinde YAPEX'de tanışacak.


Güneş enerjisi Antalya'nın yeni serveti..


Yenilenebilir enerji dünyada büyük önem kazanıyor. Antalya'da gerçekleştirilen G20 zirvesinin de en önemli konularının başında çevre kirliliğine ve karbon salınımına karşı alınacak geliyor.  4 mevsim verimli güneş ışınları alan Antalya'mız yenilenebilir enerjide çok önemli avantajlara sahip. Solar enerji teknolojileri YAPEX'de sergileniyor,ayrıca Elektrik Mühendisleri Odası düzenlediği etkinlikler ile

“Güneş Enerjisi Yatırımları” konusunu tüm boyutlarıyla ele alıyor. Özellikle oteller ve iş merkezi yatırımcılarını son derece yakından ilgilendiren bu konu YAPEX salonlarında tüm detaylarıyla anlatılıyor.


Antalya Doğalgaz'a Tanışıyor..


Şu anda Antalya'nın tüm bölgeleri doğalgaz alt yapısıyla donatılmakta ve kentin neredeyse tamamına yakın kısmının tesisat çalışmaları tamamlandı. Önümüzdeki günlerde doğalgaz kullanımı tüm konutlar ve iş merkezlerinde süratle yaygınlaşmaya başlayacak. Makine Mühendisleri Odası Antalya Şubesi Yapex'de “Antalya Doğalgazla Tanışıyor” başlığı ile düzenleyeceği mesleki bilgilendirme toplantıları ile halkı ve yerel idarecileri bilinçlendirmeyi amaçlıyor.


23. YILINDA YAPEX YAPI FUARI

MODERN YAPILARDA OLDUĞU KADAR KORUMACILIK ALANINDA DA ÖNCÜ..


18-21  Kasım 2015 tarihleri arasında Antalya Expo Center’ da düzenlenecek YAPEX YAPI ve RESTORASYON FUARI korumacılık alanında bir çok ilklere yer veriyor. Ülkemizin kentsel, kültürel ve doğal mirasını bir ortak miras anlayışıyla korumak ve yaşatmak amacıyla projeler üreten, bilinçli koruma çalışmaları yürüten tarihi kentlerimiz, koruma vizyonlarını, proje ve uygulamalarını YAPEX YAPI ve RESTORASYON FUARI’nda yer alan sektör uzmanları, restoratörler, yatırımcılar, yükleniciler ve endüstri kuruluşları ile paylaşacaklar.


Yapex Yapı ve Restorasyon Fuarı, ÇEKÜL VAKFI işbirliği, Tarihi Kentler Birliği ve EMA European Museum Academy katkıları ile dördüncü kez Antalya’ da büyük buluşmayı gerçekleştirecek.


Fuarın bu yılki ana teması, kentsel kültürel mirası yarına taşımak için bilgi birikiminin ve bilgi paylaşımının önemini vurgulamak adına “ Kırsal Yaşam, Kırsal Miras “ olarak belirlendi. Tarihi Kentler Birliği Özendirme Ödülleri Töreni'nin de gerçekleşeceği fuarda restorasyon sektörünün tüm unsurları biraraya gelecek.


TARİHİ KENT KİMLİĞİNİ KORUMAYA GÖNÜL VERMİŞ 400 BELEDİYE BAŞKANI ANTALYA’ DA BULUŞUYOR..

400 belediyenin birleşmesi ile oluşan Tarihi Kentler Birliği, “Kırsal Yaşam, Kırsal Miras” konulu Panelde Kırsal Mirasın geleceğini YAPEX Yapı ve Restorasyon Fuarı'nda tartışıyorlar. Panelde Kırsal Yaşam konusunda Bursa örneği sunumlar ile anlatılacak Karacadağ ve Orta Karadeniz Kalkınma Ajanslarıda bölgelerinde destekledikleri ve destekleyecekleri projeler hakkında bilgi aktaracaklar. Gündemdeki projeleri hakkında da Beypazarı, Elbistan, Kepez, Merzifon, Muratpaşa, Oğuzeli, Oğuzlar, Safranbolu, Seyhanve Vezirköprü Belediyeleri sunum yapacaklar.


15 inci Yılını Kutlayan Tarihi Kentler Birliği’nin Özendirme Ödülleri Töreni ve Sergisi yine YAPEX Yapı ve Restorasyon Fuarı kapsamında yapılacak..


Bu yıl beşincisi gerçekleştirilecek olan YAPEX Restorasyon Fuarı, yine TKB Özendirme Ödülleri Töreni ve Sergisi'ne evsahipliği yapacak. Gelenekselleşen bu büyük buluşmada, 19 Kasım 2015, Perşembe günü Yapex Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek olan ödül töreninde 2014 Özendirme Ödülleri sahiplerini bulacak. Yarışma kapsamında ; Metin Sözen Büyük Ödülü, Jüri Özel Ödülü, 15nci yıl özel ödülü, Proje Ödülleri, Uygulama Ödülleri ve Süreklilik Ödülleri gibi kategoriler bulunuyor.YAPEX YAPI VE RESTORASYON FUARI 2015

ETKİNLİK PROGRAMI


18 KASIM 2015, Çarşamba

 • 10:00  - Fuarın ziyarete açılışı

 • 11:00 - 11:20 Açılış Protokolu

 • 11:20 - 12:00 Fuar Protokol Gezisi

 • 15:00 - 17:00 Eğitim Semineri, “Yeni Binalarda Enerji Verimliliği

Düzenleyen : Mimarlar Odası Antalya Şubesi, Sunum : Vaillant-Demirdöküm

 • 09:30 - 17:00 ÇEKÜL AKADEMİ*

“ Alan Yönetimi: Deneyim ve Paylaşımlar Eğitim  Programı”

19 KASIM 2015, Perşembe

 • 10:00 - 15:00  ÇEKÜL AKADEMİ*

“ Alan Yönetimi: Deneyim ve Paylaşımlar Eğitim  Programı”

 • 11:00 - 13:30 PANEL “ Kırsal Yaşam Kırsal Miras” *   

Panel Yöneticisi: Mithat Kırayoğlu-ÇEKÜL Vakfı BaşkanYardımcısı

Kırsal Yaşam Kırsal Miras Konusunda Bursa Örneği:

Ahmet Ö. Erdönmez-Bursa BŞB Başkan Danışmanı / Bursa Kent  

Müzesi Koordinatörü Aziz Elbas-Bursa BŞB Kültür ve Turizm Daire Başkanı

Saffet Yılmaz-Bursa BŞB Basın Halkla İlişkiler Şube Müdürü

Kalkınma Ajansları Sunumları:

Karacadağ Kalkınma Ajansı, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı.

TKB Üyesi Belediyelerin sunumları:

Beypazarı, Elbistan, Kadıköy, Kepez, Muratpaşa, Oğuzeli, Oğuzlar,  

Safranbolu, Seyhan, Silifke, Vezirköprü.

 • 15:00 - 15:30 TKB 2014 Özendirme Ödülleri Sergisi Açılış Töreni

 • 15:30 - 15:45 ÇEKÜL AKADEMİ Sertifika Töreni

 • 15:45 - 16:45 TKB 2014 Özendirme Ödül Töreni

20 KASIM 2015, Cuma

 • 14:00 - 15:00 SEMİNER “ Güneş Enerjisi Yatırımları” Elektrik Mühendisleri Odası   

Antalya Şubesi, Sunan : Elk.Müh.Mahmut Alpay BOZOK

 • 15:15 - 16:15 SEMİNER “Antalya Doğalgaz ile Tanışıyor” Makine Mühendisleri Odası

Antalya Şubesi

 • 16:30 - 17:00 SEMİNER “Havadan Suya Isı Pompaları”, ALARKO

Sunan: H.Özgen ÇOĞULU

 • 17:00 - 17:30 SEMİNER “Frekans Kontrollü Isı Pompaları”, ALARKO

Sunan: Cüneyt BULCA

21 KASIM 2015, Cumartesi

 • 13:00 - 16:00  SEMİNER “Yangına Dayanıklı Kapılarda Mevzuat. İmalat-Montaj Kontrol Hakkında Bilinmesi Gerekenler”

Düzenleyen : Era Efectis, Okal Dış Ticaret, Soner Mimarlık

SERGİ.....18-21 KASIM , Çarşamba-Cumartesi

 • TKB 2014 Özendirme Ödülleri Sergisi

Düzenleyen : TKB Tarihi Kentler Birliği

 • Kırsaldan Sanayiye , Sanayiden Kente Sergisi

Düzenleyen : Kepez Belediyesi


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.